Sürekli İşçilere İlişkin Disiplin Yönetmeliği

Sürekli İşçilere İlişkin Disiplin Yönetmeliği

Açılan pencerede “Kaydet ” butonunu tıklayarak ilgili dosyaların kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz. Doğrulama için gerekli kök sertifikaları aşağıdaki bağlantılardan kurabilirsiniz. Evinizden çıkmadan, birçok farklı kanal ile ödemelerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. ADSL İLK YARDIM videoları ile desteğe ihtiyaç duyduğunuz konularda yaşadığınız sorunu ekran görüntüleri, animasyonlar ve sesli anlatım eşliğinde nasıl çözeceğinizi adım adım izleyerek sorununuzu kendiniz giderebilirsiniz. Şarkı dinlerken mobil operatörünüzün standart data tarifesi üzerinden ücretlendirilirsiniz. Muud Mobil uygulaması belirli bir data kullanımına ihtiyaç duyduğundan avantajlı bir data tarifesine geçmenizi veya Türk Telekom WiFi noktalarından ücretsiz olarak bağlanarak uygulamayı kullanmanızı öneririz. Muud Mobil​ uygulamasından şarkı dinleyebilmek için internet bağlantısına ihtiyacınız vardır. Katılımlar konusunda uzman jüri tarafından değerlendirilecek olup; değerlendirme sonunda kazanan 1 kişi Samsung Galaxy S20 FE Cloud Navy (kart ve hat hariçtir), 2 kişi Samsung Galaxy Buds Pro Kulaklık kazanacaktır. E-posta adresinizi yanlış girdiğinizi düşünüyorsanız eski TekŞifre Kullanıcı Adınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Eski TekŞifre Kullanıcı Adınızla giriş yapıp, ‘Üyelik Bilgilerim’ sayfasında doğru e-posta adresini girerek güncellemeyi yapabilirsiniz.

  • Güçlü parolaların en önemli bileşenleri, yeterli uzunluk ve karakter türlerinin bir karışımını içerir.
  • Bu tarihte BTK, vatandaşları yasa dışı kumar gibi sitelere yönlendiren yurtiçi kaynaklı SMS’lerin önüne geçebilmek için 4 numaradan oluşan kod sistemini gece yarısından itibaren devreye alacak.
  • Bu genel- özel anahtar eşleştirmesi, güvenli bir bağlantı sağlar.

Yazılım ve donanım güvenliğini sağlamak için kullanılan en önemli uygulamaların başında antivüsler gelir. Antivirüs, virüs imzalarının algılanması yoluyla virüs bulaşmış dosyaları tanımlayan ve işleyen bir güvenlik mekanizmasıdır. Virüs bulaşmış dosyaların neden olduğu veri bozulmasını ve sistem çökmelerini önleyerek ağ güvenliğini sağlamayı amaçlar. Herhangi bir koruma kalkanı olmadan, bilgisayarınız siber dünyanın tehlikelerine karşı savunmasız kalabilir. ’’ sorusu hakkında temel ancak önemli bazı bilgilere sahip olmak dosyalarınızın zarar görmesini önlemeye yardımcı olabilir. Mail adresinize gelen postaları açtığınızda cihazınıza yüklenen kötü amaçlı yazılımlar ağ güvenliğini ciddi anlamda tehdit eder. Önüne geçmek içinse mail adresinizdeki zararlı postaları ayıklayacak güvenlik programlarından faydalanmanız ve tanımadığınız kişilerden gelen e-postaları açmamanız önemlidir. Anında cezai yaptırım uygulanabilecekKonuyla ilgili açıklamalarda bulunan BTK’nın Başkanı Ömer Fatih Sayan, “Yasadışı kumar sitelerine yönelik kapsamlı çalışmalarımız devam ediyor. Tespit ettiğimiz yasa dışı parimatch güncel giriş sitelerini anında kapatıyoruz” açıklamasında bulundu. Sayan, kod sisteminden sonra tespit edilecek kişi veya şirketlere cezai yaptırımın da anında uygulanabileceğini belirtti. Kıymetli evrakın iyiniyetli üçüncü kişilere sağladığı haklar saklıdır.Kumar borcu için isteyerek yapılan ödemeler geri alınamaz. Ancak, kumarın usulüne göre yürütülmesi beklenmedik olayla veya diğer tarafın fiiliyle engellenmişse ya da diğer taraf kumar veya bahse hile karıştırmışsa, isteyerek yapılan ödeme geri alınabilir.

• Kişiler, kendilerine ait bilgileri herkese açık mecralarda paylaşarak alenileştirmişse kişisel verilerin gizliliği kanunundaki istisnalar arasına girer. Yalnızca saldırganların değil aracı kurumlara karşı da gizliliğinizi korur. Mail sağlayıcıların birçoğu sistemlerinde uçtan uca şifreleme kullanılır. Bu sayede maillerinizin siz ve gönderici haricinde üçüncü bir kişi tarafından okunabilmesi mümkün olmaz. • İşletim sistemi parmak izi, tüm platformların benzersiz bir TCP/IP yığınına sahip olduğu kavramını kullanır. Bu işlem aracılığıyla, bir ağa erişen bir sistem tarafından kullanılan işletim sistemi platformunu belirlemek için Snort değerlendirilebilir. • Snort kuralları IP ve TCP gibi protokole, bağlantı noktalarına ve ardından içeriği olan ve olmayanlara göre sıralar. İçeriği olan kurallar, özellikle HTTP gibi protokoller söz konusu olduğunda, performansı artıran çok modelli bir eşleştirici kullanır. • Cihaz kamerasına erişerek ortamdaki ses ve görüntülere ulaşarak gizliliğiniz ihlal edilebilir.

Türkçeye bilgisayar korsanlığı olarak çevrilen hack, sistemlerde var olan açıklar ve zayıflıklardan faydalanma yöntemlerinin tamamına verilen addır. Hack farklı yöntemlerle uygulanabileceği gibi amaçları da değişiklik gösterir. • FOMO’yla birlikte ortaya çıkan en önemli belirtiler arasında alışveriş yapma isteği yer alır. Ancak bu dürtünüzü kontrol etmek kaybetme korkusuyla baş etmenize yardımcı olabilir. Önceliklerinizi, satın aldığınız eşyalar yerine hayatınızdaki insanlara yönlendirmeyi deneyebilirsiniz. • FOMO’ya kapılan kişilerin genellikle odaklarının tek bir noktada olduğu görülmüştür. Mümkün oldukça sizi rahatsız eden haberleri almamaya özen gösterebilirsiniz. Bunun yerine hayatınızda sizi mutlu eden hobilere ya da kişilere zaman ayırabilirsiniz. Böylece, veri akışları anında yönlendirilebilir ve değiştirilebilir. Sistem ayrıca ağ trafiğini analiz etmek ve hangi uygulamaların en fazla trafiği oluşturduğunu bulmak için protokol analizi için de kullanılabilir.

Eğitim-Öğretimin başlamasından sonraki üçüncü haftaya ekle/sil haftası denir. Öğrenci ekle/sil haftasında danışmanının onayı ile yeni dersler alabilir, tekrarlamak ve almak zorunda olduğu dersler hariç, diğer dersleri bırakabilir. Ekle/sil haftasından sonra hiçbir şekilde ders değişikliği yapılamaz. Ana sayfaya geri dönmek için aşağıdaki butonu kullanabilirsiniz. MADDE 15- (1) Bu Yönetmelik Kurum yasal internet sitesinde ilan edilir ve tüm işçilere tebliğ edilerek duyurulur. Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren çalışmakta olan ve işe giren her işçi bu Yönetmelik hükümlerini peşinen kabul etmiş sayılır. C) İşçinin tutulduğu hastalığın tedavi edilemeyecek nitelikte olduğu ve işyerinde çalışmasında sakınca bulunduğunun Sağlık Kurulunca saptanması durumunda. I) Görevine ilişkin ve gizli kalması gereken sırları kasten açıklamak ya da bu sırları açıklayarak çıkar sağlamak. Maddesinde sayılan ve sözleşmenin derhal feshini gerektiren durumların varlığı halinde. C-) İşten çıkarma cezası aşağıdaki fiillerin varlığı halinde uygulanır. Ç) Borçlarını kasten ödemeyerek hakkında yasal yollara başvurulmasına neden olmak. A) Özürsüz veya izinsiz olarak göreve 1 saatten fazla geç gelmek, erken ayrılmak ve görev yerini terk etmek.

Ancak yedeklerinizi yalnızca dijital ortamda saklamamalı ve mutlaka fiziksel yedekler de almalısınız. En basit haliyle saldırı ile gönderenin kimliğini gizlemek, başka bir bilgisayar sisteminin kimliğine bürünmek veya her ikisini birden yapmak için değiştirilmiş IP paketleri oluşturmak IP spoofing kapsamında değerlendirilir. Hotspot, hareket halindeyken telefonları, tabletleri, bilgisayarları ve diğer cihazları bağlamaya izin veren kablosuz internet erişim noktasıdır. Hotspot’lar, 1 Mbps’den 1.000 Mbps’ye kadar herhangi bir hıza ulaşabilir. ’’ öğrenerek, erişim noktalarından internete bağlanabilir, bağlantınızı diğer kullanıcılarla paylaşabilirsiniz. • Siyah şapkalı hacker (Black hat hacker)’ların amacı hack işlemleri sayesinde kendilerine kişisel çıkar sağlamaktır. Genellikle kurumsal bilgileri çalarak para karşılığında satarlar.

Bu hizmet sadece aylık kotanızın %80 ve %100’üne ulaşmanız durumunda bilgi vermek içindir. KOTAIPTAL boşluk hizmet numarası yazıp 6606’ya SMS göndererek veya aşağıdaki kanallardan servisin iptalini sağlayabilirsiniz. KOTA boşluk hizmet numarası yazıp 6606’ya SMS göndererek veya aşağıdaki kanallardan güncel kullanım miktarınızı öğrenebilirsiniz. Aylık sabit ücretler, ilgili fatura döneminde düzenli olarak faturanıza yansıyacak ürün, hizmet veya servis ücretlerinin toplamıdır. FUSIPTAL boşluk fatura hesap numarası yazıp 6606’ya SMS göndererek veya aşağıdaki kanallardan iptal başvurusunda bulunabilirsiniz. GUNCEL boşluk fatura hesap numarası yazıp 6606’ya SMS göndererek veya aşağıdaki kanallardan güncel fatura tutarınızı öğrenebilirsiniz. 3 Ocak 2024 tarihi itibariyle isteğe bağlı nakil işlemlerinden işlem başına vergiler dahil 360 TL ücret alınmaktadır.

Bu tür popüler sitelerde, yaygın ad ve soyadların rastgele kombinasyonlarına e-posta göndermek sık kullanılan bir yöntemdir. Genel olarak, bir ayda spammers’ler tarafından yaklaşık 250 milyar spam iletisi, %0,00001’lik bir başarı oranıyla dağıtılır. Bir kişi bir spam iletisine her yanıt verdiğinde veya bir bağlantıya tıkladığında spam gönderici para kazanır. Kazanılan meblağ, tıklama sayısına ve başarılı yanıtların sayısına bağlı olarak değişir. Çeşitli anketlerden toplanan verilere göre spama erişen çoğu kişi bunu yanlışlıkla yapmaktadır. Virüslerin bulaştığı bazı tarayıcılar, kullanıcının niyeti olmadan spamları anında açar. Ayrıca, teklife gerçekten ilgi duyan veya hizmetten çıkmak için spama erişen çok sayıda insan vardır. Güçlü şifreler kırılması veya tahmin edilmesi zor olan karakter dizileridir. Bu şifreler rakam, karakter ve özel sembollerin kombinasyonları ile oluşturulur. Doğum tarihi, ardışık sayılar ve yakın aile üyelerinin isimleri gibi zayıf şifrelerin tahmin edilmesi çok kolaydır.

Kapat